Kontakta oss

Kontakta Axeda

Du är välkommen att kontakta oss! Nedan finner du kontaktuppgifter till huvudkontoret och växeln som kan hjälpa dig vidare med ditt ärende. Du kan gärna också ta en direkt kontakt med någon av våra kvalificerade medarbetare för att få hjälp med ditt ärende.

Kontakta oss

axeda@axeda.se

010-251 02 90

Fakturaadress

faktura@axeda.se

Kontor Karlstad (huvudkontor)

Besöks- och postadress

Fjärrviksvägen 10
653 50 Karlstad

Huvudkontor Axeda Entreprenad

Kontor Uddevalla

Besöksadress

Kurödsvägen 10, 
451 55
Uddevalla

Elkraft

Affärsområdeschef Elkraft

Tony Haraldsson

Mail: tony.haraldsson@axeda.se
Telefon: 070-343 77 88

Elkraft Ansvarig Värmland, Skaraborg

Thomas Nilsson

Mail: thomas.nilsson@axeda.se
Telefon: 070-317 84 63

Elkraft Projektledare Skaraborg

Ricard Hammarberg

Mail: ricard.hammarberg@axeda.se
Telefon: 070-280 10 08

Elkraft Projektledare Värmland

Simon Hörnström

Mail: simon.hornstrom@axeda.se
Telefon: 070-317 81 48

Elkraft Ansvarig Mälardalen

Robin Eriksson

Mail: robin.eriksson@axeda.se
Telefon: 070-144 00 55

Elkraft Ansvarig Västkusten, Dalarna/ H-land

Niklas Ottosson

Mail: niklas.ottosson@axeda.se
Telefon: 070-382 76 31

Elkraft Projektledare Södra Norrland, Västkusten

Gustav Nilsson

Mail: gustav.nilsson@axeda.se
Telefon: 076-1488751

Mark- och anläggning

Affärsområdeschef Mark- och anläggning

Peter Hjalmarsson

Mail: peter.hjalmarsson@axeda.se
Telefon: 070-348 47 64

Entreprenadingenjör

Heléne Danielsson

Mail: helene.danielsson@axeda.se
Telefon: 070-317 84 42

Platschef Värmland

Leif Nordvall

Mail: leif.nordvall@axeda.se
Telefon: 073-846 21 16

Platschef Värmland

Wille Johansson

Mail: wille.johansson@axeda.se
Telefon: 070-334 51 43

Platschef Trestad

Tord Karlsson

Mail: tord.karlsson@axeda.se 
Telefon: 070-814 61 92

Platschef Dalarna

Per-Erik Lagerberg

Mail: per-erik.lagerberg@axeda.se
Telefon: 070-595 35 03

Projekteringsledare/Anbudsingenjör

Johan Matton

Mail: johan.matton@axeda.se
Telefon: 072-203 80 32

Platschef Värmland

Lars Johansson

Mail: lars.johansson@axeda.se
Telefon: 070-334 51 49

Platschef Värmland

Lars Björklund

Mail: lars.bjorklund@axeda.se
Telefon: 070-528 24 32

Platschef Värmland

Christer Jonsson

Mail: christer.jonsson@axeda.se 
Telefon: 073-619 48 49

Arbetsledare Värmland

Daniel Jakobsson

Mail: daniel.jakobsson@axeda.se 
Telefon: 073-024 75 27

Arbetsledare Betong

Jimmy Persson

Mail: jimmy.persson2@axeda.se  
Telefon: 073 – 068 13 69

Mätingenjör Trestad

Charlotta Mattsson

Mail: charlotta.mattsson@axeda.se
Telefon: 073-037 22 63

Arbetsledare Dalarna

Håkan Ljudén

Mail: hakan.ljuden@axeda.se
Telefon: 070-600 75 09

Entreprenadingenjör Dalarna

Therese Eriksson

Mail: therese.eriksson@axeda.se
Telefon: 070-601 17 97

Ledning

VD

Mikael Andreasson

Mail: mikael.andreasson@axeda.se
Telefon: 073-820 08 20

Affärsområdeschef Mark- och Anläggning

Peter Hjalmarsson

Mail: peter.hjalmarsson@axeda.se
Telefon: 070-348 47 64

Affärsområdeschef Elkraft

Tony Haraldsson

Mail: tony.haraldsson@axeda.se
Telefon: 070-343 77 88

CFO

Catharina Andersson

Mail: catharina.andersson@axeda.se
Telefon: 073-809 29 00

Ekonomi

Controller

Cathrin Olofsson

Mail: cathrin.olofsson@axeda.se
Telefon: 070-293 50 98

HR

KMA

Entreprenad KMA/ HSSEQ-ansvarig

Håkan Dahlberg

Mail: hakan.dahlberg@axeda.se
Telefon: 076-147 95 89

Hör av dig till oss! Vi hjälper dig att komma igång med ditt nästa projekt!

Vi hjälper dig gärna med ditt nästa projekt. Vi har erfarenhet och kompetens kring både mark- och anläggning samt elkraft.
Du är välkommen att skriva till oss så kan vi berätta vad vi kan göra just för dig!

Kontakt